łapkami malowane

Zazwyczaj to nasze fundacyjne zwierzaki są obdarowywane – dostajemy mnóstwo karmy, datków, zainteresowania i miłości od Was – przyjaciół zwierząt, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Z tej właśnie wdzięczności postanowiliśmy zrobić coś dla Was od nas ale przede wszystkim z bezpośrednim udziałem naszych podopiecznych. I tak powstał pomysł na akcję „Malowania ze zwierzakami”.
Przygotowania trwały bardzo długo, konsultowaliśmy się z artystami oraz weterynarzami w doborze farb, tak aby były nieszkodliwe dla zwierzaków, jakie płótna wybrać oraz jaką metodą będziemy tworzyć. To wszystko brzmiało dość dziwnie – ale udało się! Pewnej pięknej soboty nasze psy i koty zmieniły się na jeden dzień w prawdziwych malarzy. Nie obyło się bez marudzenia i niezadowolenia ze swoich prac, jak na artystów przystało, ale kilka ruchów łapką więcej i są zadowalające, spektakularne efekty. Pomagali nam nasi wspaniali wolontariusze, bez których pomocy akcja artystyczna nie przebiegłaby tak sprawnie. Powstało kilkanaście obrazów stworzonych przez Mińka, Czaka, Agnes, Pyśka, Kuloka i Gapę. Oczywiście chcemy się nimi podzielić – takie dzieła nie mogą utknąć w szafie! Dlatego wszystkie obrazy są wystawione na sprzedaż, z której cały zysk wróci do naszych czterołapych przyjaciół. Zapraszamy do zakupów i dziękujemy, że wciąż jesteście z nami!

TAK TO POWSTAŁO – film