Fundacja węgielek

O Fundacji

basDla Zwierząt po ludzku. To my oswoiliśmy Zwierzęta i jesteśmy za Nie odpowiedzialni. Dołącz się do nas! Pomagaj! Nie odwracaj się! Zacznij działać dla Nich!

Maltretowany, wychudzony, odrzucony, adoptowany ze Schroniska w fatalnym stanie…
Węgielek mimo krzywdy jaka go spotkała kochał ludzi nade wszystko. Spędził w bezpiecznym, własnym domu ostatnie miesiące swego kociego życia. Miał wszystko i mógł wszystko – chociaż tyle mogliśmy dla niego zrobić. Chcieliśmy dać mu to na co zasłużył bez wątpienia: bezwarunkowe szczęście.

Węgielek odszedł, pozostawiając nam wspomnienia i ogrom miłości jaką nas darzył. Tą miłością i ciepłem postanowiliśmy podzielić się z kolejnymi zwierzakami w potrzebie.
W 2012 roku powstała Fundacja Węgielek by móc pomagać. Ratujemy to co najcenniejsze, najważniejsze i niezastąpione – życie.
Mimo codziennego stykania się z przeciwnościami, z wyzwaniami, a na każdej drodze z ludzkim bestialstwem, chcemy udowodnić, że nigdy nie jest za późno na to aby być Człowiekiem przez duże „C”.

Fundacja zajmuje się niesieniem pomocy zwierzętom, które padły ofiarami ludzkiej bezmyślności, okrucieństwa i niehumanitarnego traktowania. Pod swoją opiekę przyjmujemy głównie zwierzęta chore, niedomagające, wymagające intensywnego leczenia, stałej opieki lekarzy weterynarii, a nierzadko wsparcia specjalistów w dziedzinach behawiorystki i rehabilitacji zwierząt (zoofizjoterapii).
Nasi podopieczni mają zapewniony stały nadzór lekarzy weterynarii w każdym miejscu pobytu, dostosowaną do swoich potrzeb opiekę w domach tymczasowych i hotelach dla zwierząt, dzięki wsparciu przyjaciół, staramy się zapewnić stały zapas suchej karmy, oraz zapas leków zaleconych przez lekarzy na czas leczenia. Zwierzaków w potrzebie jest co raz więcej. Wydatki związane z naszą misją stale rosną.

Węgielek