Już są!

Corry i Courtney 19.04. o ósmej rano dojechały do Katowic, odebrane z umówionego punktu zostały przewiezione od razu do Przychodni SmartVet.

Na miejscu dostały wodę, wypiły duszkiem pełne miski i nie minęło 5 minut, gdy Corry zwróciła wszystko, co wypiła.
O godzinie 12:00, Courtney miała odebrać pani Dorota i zabrać do Wrocławia, jednak Pani doktor, która jest lekarzem prowadzącym Corry, nie wyraziła zgody na dalsze przewożenie Courtney tego samego dnia, gdyż mogłoby to zagrażać jej życiu – sunie obie były wyczerpane i wykończone podróżą, poza tym bardzo obolałe i słabe, anorektycznie chude.

Pani Dorota zdecydowała się zostawić Courtney pod opieką Fundacji Węgielek do czasu aż stan zdrowia Courtney nie zostanie określony jako stabilny i sunia zdolna do dalszej podróży.
Corry i Courtney zostały wstępnie przebadane, zrobiliśmy badania krwi – morfologię i biochemię, parametry w większości w normie, w kale pasożyty, na skórze nużeniec, Corry – biegunka i wymioty – tyle wiemy po pierwszym dniu badań, nie chcieliśmy ich więcej męczyć, po wszystkim podaliśmy im kroplówkę i zostawiliśmy w spokoju, pod lampą nagrzewającą.
Cortney waży 7kg, Corry 7,5kg – powinny około 17kg… Próbują brać do pyszczków i zjadać wszystko co jest w zasięgu, łącznie z próbą dobrania się do ziemi w doniczce…

APELUJEMY O WPŁATY, KOSZTY LECZENIA BĘDĄ BARDZO WYSOKIE!
Przelewów można dokonać przez zbiórkę :
w danych odbiorcy należy wpisać FUNDACJA WĘGIELEK
w tytule przelewu trzeba podać swój adres e-mail
lub przez portal ZRZUTKA.PL:  https://zrzutka.pl/leczenie-corry-z-ukrainy-xg5nkg

Pomóż psom z Ukrainy przeżyć wojnę

i przez paypal: bk@fundacjawegielek.org