Boreasz ♂

Filip
BOREASZ

mieszaniec, ur. ok 10/2016
Wygląd: kręcona sierść, biały w kremowe łaty
Charakter: przyjazny, akceptuje inne psy, lubi dzieci
Zdrowie: zdrowy, zaszczepiony, chipowany, kastrowany
Miejsce pobytu: Wrocław -> Crimson – Centrym Szkolenia Psów
Borek po raz pierwszy został zabrany jako prawie trzy miesięczne szczenię do adopcji. Ale w pewnym momencie pojawiła się u niego agresja lękowa, z tego powodu trafił do nas na tymczas behawioralny.
Niestety używanie w stosunku do psa władczego tonu, wydawanie komend nie znoszących sprzeciwu i przy okazji wchodzenie w sferę prywatną psa, grozi pojawieniem się agresji. Tak było w jego przypadku.
Miał wrócić do swojego domku po czwartym zakończonym tygodniu szkolenia, ale niestety byli właściciele gdy dowiedzieli się, że muszą zmienić swoje zachowania, bo agresja powróci, zdecydowali się oddać psa do adopcji.
Na chwilę obecną Borek poczynił ogromne postępy w zachowaniu, nie chodzi z podkulona głową, jest pewny siebie i bardzo chętnie uczy się nowych rzeczy i współpracuje z człowiekiem.
W trakcie hotelu, oprócz odczulenia na ton głosu, nauczył się przychodzić na każde zawołanie na komendę do mnie, nawet w sytuacjach ekstremalnych, warować, wyczekiwać komend, równać, nie ciągnąć na smyczy oraz od tygodnia zaczął ćwiczyć na psim parku skoki przez przeszkody. Oczywiście, aby to co wypracowaliśmy zostało, musicie dalej mu to utrwalać, bo po miesiącu nic nie robienia o tym zapomni 🙂
Borek w domu jest spokojnym psem leżąco-śpiącym, chciałby spać na kanapie 🙂 Natomiast na spacerach gdy tylk ospuścimy go ze smyczy, chce się bawić i bawić i bawić … 🙂

Piotrowice 46A
55-311 Piotrowice