Bazyl ♂

BAZYL

mieszaniec, ur. ok 01/2015
Wygląd: długowłosy, tricolor
Charakter: towarzyski, grzeczny, akceptuje inne psy
Zdrowie: zdrowy, zaszczepiony, chipowany, kastrowany
Miejsce pobytu:Wrocław

Bazyl jest kudłatym przytulasem, który ma jeden problem – a mianowicie źle znosi ruch uliczny. Reaguje agresywnie na przechodniów, na samochody i inne poruszające się obiekty. Ale za to „na swoim terenie” jest cudownym, przyjacielskim psem, nauczonym zasad życia w domu. W dotychczasowym domu nie śpi w łóżku, nauczony jest korzystania z klatki kenelowej, do której udaje się na komendę „klatka”. Pod nieobecność właścicieli zostaje bez problemu wiele godzin. Nie budzi na wczesne spacery- do tej pory spał tak długo jak jego właściciele (w weekendy pierwszy spacer około 9). Przyjazny do domowników, toleruje gości.
Niestety mimo wielomiesięcznych starań nie udało nam się przepracować agresji lękowej na spacerach. W związku z tym poszukujemy dla Bazyla domu z dużą, ogrodzoną posesją, tak aby pies mógł spędzać aktywnie czas na dworze, bez narażania na ruch uliczny, który budzi w nim lęk. Bazyl zna podstawowe posłuszeństwo (komendy siad, leżeć, zostań, noga, równaj), do tego ma usposobienie „border collie”. Jest niezwykle pojętny, szybko uczy się nowych komend i sztuczek, olbrzymią radość sprawia mu praca z człowiekiem. Na pewno byłby doskonałym towarzyszem dla osoby, która interesuje się psimi sportami, agility itd. Bazyl potrzebuje rodziny, która może mu zapewnić dużo aktywności na własnym podwórku. Najlepiej jeśli nowy dom znajdowałby się w spokojnej, wiejskiej okolicy, z dostępem do terenów spacerowych typu lasy, łąki.
Oczywiście, być może doświadczonemu przewodnikowi udałoby się przepracować lęki Bazyla, jednakże na ten moment Bazyl bardzo potrzebuje takich warunków, by jego głównym wybiegiem było bezpieczne w jego odczuciu podwórko, a spacery powinny być dodatkiem do jego codziennej aktywności.
Bazyl nie nadaje się do domu z małymi dziećmi, ponieważ reaguje szczekaniem na piłki, rowerki, hulajnogi itd. Odnajdzie się w towarzystwie starszych, aktywnych dzieci, które będą umiały bawić się z energicznym psem. Uwaga! Bazyl nie jest psem nadającym się do kojca! Bazyl bardzo potrzebuje towarzystwa właściciela i ciepła domu

Piotrowice 46A
55-311 Piotrowice
w tytule przelewu prosimy dopisać „Bazyl”